Tržní řád, o kterém Deník před několika měsíci již informoval, konečně spatřil světlo světa. Jeho finální verzi schválili na svém středečním jednání hradečtí radní.

„Tržní řád je vydáván městským nařízením 1/2011,” informovala tisková mluvčí jindřichohradecké radnice Karolína Průšová.

„Dokument je závazný na celém území města a určuje například místa pro prodej zboží a poskytování služeb, stanovení kapacity, dobu prodeje zboží, pravidla pro dodržování čistoty a další náležitosti,” dodala Průšová.

Ve výsledku by městské nařízení mohlo znamenat přítrž prodejcům různých firem v centru města, kteří zastavují kolemjdoucí a nabízejí jim výrobky firem, které reprezentují. To je zpráva, kterou mnoho hradeckých obyvatel nadšeně vítá. „Výjimkou jsou různé charitativní sbírky,” sdělil místostarosta Pavel Vejvar.

„V současnosti je přílohou tržního řádu seznam tržních míst, který upravuje osm tržních míst, dvě předsunutá prodejní místa a 28 předzahrádek. To proto, aby rada nemusela každoročně stanovovat tato místa. Všichni noví žadatelé, kteří nejsou uvedeni v této příloze, musí svůj požadavek předložit do konce února kalendářního roku. Samozřejmě u všech bude probíhat klasické správní řízení,“ vysvětlil Vejvar.

Provozovatelem tržních míst a trhů se stane společnost Mihos, které tak budou patřit příjmy z těchto míst.