Radní města na svém posledním letošním setkání rozhodovali o podání žádostí do grantových programů Jihočeského kraje. Peníze by městu investicemi plánovanými na rok 2019.

„Jednou z nich je oprava fasády domu číslo 136/I v Panské ulici, kde sídlí informační středisko. Předpokládané náklady činí zhruba 1,3 milionu korun a dotace by nám mohla poskytnout až půl milionu korun,“ vysvětlil radní Bohumil Komínek.

Druhá žádost se týká osvětlení stadionu na sídlišti Vajgar. Zde město plánuje zaplatit téměř tři miliony korun včetně daně, krajská dotace by mohla pokrýt sto tisíc korun z toho.

„Další ze žádostí se týká výměny oken a opravy zadní fasády budovy městského úřadu v Klášterské ulici,“ přiblížil Bohumil Komínek. Zde město počítá s náklady pohybujícími se kolem 2,8 milionu korun, přičemž úspěšná žádost o dotaci by radnici mohla přinést až 760 tisíc korun.

Čtvrtá dotace potom v případě úspěšné žádosti zaplatí 50 tisíc korun z plánovaných 83 tisíc, které město plánuje investovat do opravy božích muk na sídlišti Vajgar poblíž bývalého kina.