Hradecké házenkářky byly jasnými favoritkami a jely si pro dva body, které bez problémů odvezly. Cheb byl příjemným soupeřem na rozehrání při vstupu do odvetné části. Doma Házená JH týmu ze západu Čech nastřílela rekordních 48 branek a ani tentokrát ho příliš nešetřila.

Od úvodu hostující hráčky stále zvyšovaly náskok (4. – 2:0; 8. – 4:1; 10. – 7:2), druhou polovinu prvního poločasu vyhrály 10:2 a na přestávku odcházely s dvojciferným vedením.

Obrázek hry se nezměnil ani po ní (34. – 21:7; 39. – 23:9), kdy přišla desetiminutová šňůra favoritek 8:0 (51. – 31:10) a odstup ve skóre se přehoupl přes dvacítku.

V příštím zápasenastoupí hradecké házenkářky v neděli ve své hale proti béčku Sokola Kobylisy (15 hodin), které uzavírá tabulku.

Jihočešky zápas ovládly, i když nastoupily pouze s osmi hráčkami v poli. Chyběly dorostenky Adéla Ondřejová a Kristýna Plucarová, jež ve stejné době v Plzni hrály zápas dorostenecké soutěže.

Naopak se do sestavy zařadila Kristýna Hanzalová, jíž studijní povinnosti nedovolily v přípravě odehrát žádný zápas. Proti Chebu se téměř neomylně trefovala z dálky, dala 9 gólů. Ještě o jeden více vstřelila Barbora Eliášová, která těžila z rychlých protiútoků.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Splnily jsme cíl, jímž byl zisk dvou bodů. Utkání jsme odehrály s přehledem, soupeřky naší výhru ani na chvilku neohrožovaly, i když tímto nijak nechci snižovat jejich výkon. Šly nám hlavně rychlé přechody do útoku a zakončení z druhé vlny. Góly jsme dávaly i z nacvičených kombinací, díky Kristýně Hanzalové se dařila i střelba z delší vzdálenosti, která nám jinak moc chybí. Celkově máme z výsledku i výkonu dobrý pocit.“

Roman Pišný

Hvězda Cheb – Házená J. Hradec 14:36 (7:18)
Branky: Dubská 3, Pilmajerová 3/1, Pecháčková 2, M. Daňková 2, Kohoutová 2, J. Daňková 1, Paulusová 1 – Eliášová 10/1, Hanzalová 9, A. Jonová 5, Zahradníková 5/1, Jasanská 4, Vlková 3. Sedmičky: 1/1:3/2. ŽK: 0:2.
Vyloučení: 3:1. Rozhodčí: Lorenc,Tvrzová.