Na výběru úseků měření se kromě samotných policistů mohla podílet i veřejnost v internetovém hlasování. Přestože plošné měření rychlosti bylo předem ohlášené, stále se našlo dost řidičů, kteří sešlápli plyn více, než jim dovolovaly dopravní značky.

Policejní hlídky měřily rychlost také na osmi místech na Jindřichohradecku. Řidiči je mohli potkat u frekventovaných silnic například v Lásenici, u Stráže nad Nežárkou, v Třeboni, Studené, Nové Olešné nebo Strmilově. Už od sedmé hodiny ranní dohlížela na dodržování předpisů hlídka na nebezpečné silnici I/23 u odbočky na Rodvínov. V místě se stalo už několik smrtelných nehod a platí tu snížená rychlost na 70 kilometrů v hodině. Během hodinového měření zastavili policisté celkem čtyři řidiče, kteří jeli výrazně rychleji, než je dovoleno.

Přestože řidiči o akci i konkrétních místech měření věděli předem, výsledky jsou překvapivé. Policisté na Jindřichohradecku do pátečního večera zastavili celkem 22 řidičů, kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost, jeden z nich se kompletně vybodoval a přijde tak o řidičák. Dalších šest šoférů se vydalo na cestu s vozem v nevyhovujícím technickém stavu a jeden nezastavil na červenou a málem tak způsobil dopravní nehodu.

Cílem preventivní akce Speed Marathon je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na silnicích. Oproti loňskému roku ale letos navíc řidiče dopravní přestupky citelněji zabolí. Od 1. ledna se totiž s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích výrazně zpřísnily sankce. Za překročení nejvyšší povolené rychlosti o 10 km/h a více hrozí pokuta na místě v rozmezí 1500 až 2000 korun a dva trestné body. Pokud řidič překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 20 km/h a více nebo mimo obec o 30 km/h a více může dostat na místě pokutu od 2500 do 3500 korun a čtyři trestné body.