Ceny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly ve středu předány při ceremoniálu na krajském úřadě v Českých Budějovicích, který se na pořádání akce podílel. Ocenění předal soutěžícím krajský radní Antonín Krák. Cenu v kategorii "Smart city a nejlepší elektronická služba" získal Jindřichův Hradec, v kategorii "Nejlepší webová stránka obce" pak uspěl Lodhéřov.

„Elektronika a webové portály se staly nedílnou součástí komunikace obcí a měst s občany a jsem velice rád, že jsou čím dál lepší. Dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace, což se ukazuje právě díky této soutěži,“ uvedl Krák s tím, že se tu lidé dozvědí například ordinační hodiny lékaře, kdy se bude konat jednání zastupitelstva či svoz komunálního odpadu. Zároveň se tu mají možnost prezentovat i různé spolky. Od hasičů až po třeba ochotníky. A významnou roli hrají samozřejmě také v oblasti turistického ruchu, kdy se tu návštěvníci mohou seznámit například s nabídkou místních pamětihodností nebo sítí cyklostezek,“ dodal krajský radní.

Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Do soutěže bylo přihlášeno 435 projektů včetně soutěžících o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. V Jihočeském kraji bylo přihlášeno 32 projektů včetně 9 turistických prezentací, kdy 4 postoupily do celostátního finále.