Město zde nechává vybudovat hybridní trávník, na který budou moci fotbalisté s největší pravděpodobností opět vyběhnout za několik měsíců. Odměnou za drobné komplikace zejména v jarní části soutěže jim však bude zbrusu nový travnatý povrch.

Jedná se o investici ve výši 5,8 milionu korun bez DPH a dodavatelem stavby je firma Swietelsky, jak informoval místostarosta Bohumil Komínek.

Nový trávník bude koncipován jako hybridní, což podle místostarosty města Bohumila Komínka znamená, že na exponovaných místech, například před střídačkami či na středovém kruhu, firma nainstaluje speciální fólii. Ta zabrání tomu, aby byla tráva vyšlapaná.
Sportovní stánek po modernizaci přinese radost i dalším sportovcům, neboť zde bude vybudovaný sektor pro skok daleký, vrh koulí a rozběhová dráha pro hod kriketovým míčkem.

Bohužel, zde podle místostarosty nejde udělat místo pro hod kladivem a oštěpem, protože použití tohoto náčiní by mohlo poškodit závlahový systém.

V současné době se obyvatelům sídliště, ale i projíždějícím řidičům naskýtá obrázek tak trochu s nádechem úkolu pro mistra mizení a levitace Davida Copperfielda, neboť okolo fotbalového hřiště se nachází téměř nový tartanový ovál.

Na otázku, jak se těžké stroje dostaly doprostřed hrací plochy, aniž by tartan porušily, odpověděl vedoucí jindřichohradeckého odboru rozvoje Vladimír Krampera: „Udělal se zde přejezd, tartan se přikryl ochrannou textilií, na to se dala vrstva písku a na ni se položily panely, přes které se jezdí."

Práce na hřišti mají být dokončeny 10. července, sportovci ale na trávník vyrazí až za další tři měsíce, než se travní porost dobře zapojí.