Potřebné věci nosí jako jednotlivci, tak i firmy či města a obce. "Shromažďujeme mimo jiné čistící a desinfekční prostředky jako je savo, ale i rukavice, montérky, holinky, košťata a podobně," uvedla ředitelka spolku Zdeňka Hanzalová. Lidé mohou přispívat na humanitární sbírku vždy od 7 do 19 hodin.
Například město Třeboň se rozhodlo věnovat částku 50 tisíc korun zaplavenému Jeseníku nad Odrou a nabídli zapujčení vysoušecí techniky, kterou dostalo darem při povodních v roce 2002. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé Třeboně, neboť právě z této oblasti pomáhali v roce 2002 lidé deset dní v Třeboni na odstraňování následků povodně.
O dalších možnostech pomoci budeme informovat.
KDE JE MOŽNÉ NABÍDNOUT POMOC:
AKTUÁLNÍ NABÍDKY A ŽÁDOSTI O POMOC ZDE
NÁVODY A RADY KE STAŽENÍ v pdf:
Nádrady a dávky lidem při povodních
Pravidla hygieny při povodních
Příručka o pomoci při povodních
POMOC HASIČŮ:
V současné době příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, tzv. koordinátoři, zpracovávají požadavky starostů obcí i jednotlivých obyvatel jak na pomoc při čerpání vody ze zatopených prostorů, tak i při odklízení následků povodní pomocí těžké techniky.
Speciální těžkou technikou disponuje Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky Hlučín, který poskytl svoji techniku k využití v Jihočeském kraji.
Dále koordinátoři evidují požadavky na materiální pomoc. To jsou zejména požadavky na desinfekční prostředky, prostředky pro úklidové práce, potraviny apod.
V postižených oblastech také nabízí odbornou psychologickou pomoc psycholog Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a tým posttraumatické intervenční péče.