VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hurá, prázdniny, zní ve třídách

Jindřichův Hradec - Děti z 2. základní školy v Jindřichově Hradci si díky rozsáhlé rekonstrukci užijí týden volna navíc.

19.6.2013
SDÍLEJ:

2. základní škola v Jindřichově Hradci. Ilustrační foto. Foto: Deník/Lenka Novotná

O týden dříve než všichni ostatní, tedy již v pátek, si žáci z jindřichohradecké 2. základní školy převezmou vysvědčení a začnou jim dlouho očekávané letní prázdniny. Ve škole se totiž chystají rozsáhlé opravy.Největší radost z předčasného odchodu na prázdniny mají samozřejmě děti. „Je to super. Budu moct jezdit víc na kole," těší se Katka Bastlová z 6. C. Její spolužačka Kristýna Lukášková zase využije týden volna navíc k návštěvě sestry v Praze, kam se vydá společně s maminkou.

„Dětem se to líbí, ale chápeme, že některým rodičům to mohlo přinést potíže s hlídáním, i když jsme je o této situaci informovali s předstihem," řekl ředitel školy Jaromír Sváček.

Rodičům mladších dětí ale nabídla škola možnost využít na poslední týden školního roku družinu, která bude fungovat v areálu Základní umělecké školy. „Přihlásilo se nám 55 dětí. V družině o ně bude postaráno i po stránce stravování," doplnil ředitel.

Ve škole se již nyní připravují na stavební práce, které se dotknou celé budovy. V plánu je kompletní rekonstrukce topení, dále výměna dveří a podlahových krytin na chodbách kromě prvního patra. „Nyní stěhujeme vybavení a pomůcky do tělocvičny, což je jediné místo, kterého se práce nedotknou," vysvětlil Jaromír Sváček, podle něhož je nejzásadnější oprava stávajícího topení, které již vykazovalo určité problémy. „Systém vytápění bude rozdělen na několik okruhů, aby v případě poruchy nebylo nutné odstavit celou školu od tepla, ale dala se vypustit jen určitá část," uvedl jeden z nedostatků Jaromír Sváček.

Podle informací tiskové mluvčí jindřichohradecké radnice Karolíny Průšové bude rekonstrukce topení spočívat ve výměně plechových radiátorů za hliníková tělesa, která splňují bezpečnostní podmínky, výměně ležatých rozvodů v suterénu a všech uzavíracích ventilů na topných tělesech. „Veřejná zakázka byla schválena firmě Valek PVT Jindřichův Hradec za 1 965 080 korun a 62 haléřů bez DPH," doplnila mluvčí města.

Další součástí rekonstrukce budovy je výměna starých dveří ve třídách i kabinetech. „Tam, kde byly ty vysoké dveře, zůstane zachován stejný styl a podoba," zmínil ředitel. V poslední fázi pak dojde k rekonstrukci chodeb. „Bude položena nová dlažba a olejový nátěr na zdech. Na výběru barev se podílely i naše výtvarnice Jana Johnová a Hana Proxová," zmínil Jaromír Sváček. Vše by mělo být hotovo do 16. srpna.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

19.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení