Nové sídlo vzniklo přestavbou přízemí historické radnice, kde bývala prodejna tiskovin a tabáku, a úpravou navazujících prostor někdejší cestovní kanceláře a vstupní haly Kina Světozor.


Třeboň. Ilustrační foto. Zdroj: archiv Jindřichohradeckého deníkuTisková mluvčí radnice Jitka Bednářová zmínila, že o přesunu íčka se uvažovalo dlouhodobě. „Zasloužilo si modernější prostory s vyšším komfortem pro zákazníky,“ uvedla. Místostarosta Josef Pindroch dodal, že místo bylo zvoleno i kvůli plánované proměně domu čp.1 na Dům animace. „Íčko by mělo v budoucnu sloužit i jako vstupní komunikace do expozice. Podmínkou bylo také zachování TIC na Masarykově náměstí, v samotném centru města,“ objasnil.

ilustrační foto
Třeboňské divadlo bude na konci léta zavřené

Přestavba stála přibližně 3 420 000 korun, a to včetně vybavení. Jak uvedla Jitka Bednářová, nové prostory jsou reprezentativnějším a kulturnějším prostředím. Kromě příjemného řešení interiéru poskytuje veřejná část centra také více prostoru pro propagační materiály, pult pro psaní, komfortnější vstup a více prezentačních vitrín. V proskleném výklenku před vchodem bude možno na monitoru sledovat upoutávky na aktuální akce nebo prezentační videa. "Také nově otevřená WC v blízkosti informačního centra na nádvoří divadla jsou krokem ke zlepšení návštěvnického komfortu," doplnila.

Zastávky Stezky zdraví Hradeček v Třeboni.
Nebezpečné duby musejí z hráze zmizet

Turistické informační centrum města Třeboně je navíc podle jejích informací jedním z nejnavštěvovanějších informačních center v kraji, Vedoucí Michaela Kajerová informovala, že Turistické informační centrum města Třeboně v roce 2016 navštívilo bezmála 85 tisíc zájemců o služby.

"Každým rokem zaznamenáváme významný nárůst a opakované rekordní počty. Přibližně jednu třetinu našich klientů tvoří turisté ze zahraničí. Nepočítáme všechny zájemce o informace obsloužené po telefonu, elektronickou nebo konvenční poštou," vypověděla a dodala, že do počtu těch, kdo využili služby třeboňského „íčka“ patří i návštěvníci radniční věže, kterých bylo v roce 2016 celkem 26 228, a také návštěvníci pravidelných prohlídek divadla. Těch sem zavítalo 696.

O kvalitě služeb třeboňského infocentra svědčí i výsledky pravidelné certifikace profesní asociace A.T.I.C. s hodnocením mezi 96 až 100 procenty a také několikanásobné umístění na druhém místě v Jihočeském kraji v soutěži Informační centrum roku.

Bývalá třeboňská radnice
Umělecká škola by se mohla do nového stěhovat za rok

Kromě běžného odbavování dotazů turistů i místních patří mezi poskytované služby rovněž prodej vstupenek. "Díky lázním, celoroční atraktivitě města a okolí, je sezóna v TIC prakticky nepřetržitá," uzavřela Jitka Bednářová.

Nové íčko se otevře v sobotu v 9 hodin. Do té doby získají turisté i místní potřebné informace v Domě Štěpánka Netolického.