Zastupitelé na něj vyčlenili z rozpočtu 7 milionů korun.„Pokud budou vypsány nějaké dotační programy, ve kterých bychom mohli žádat nějaký příspěvek, jistě to uděláme," uvedl starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha. Zároveň dodal, že když se nic takového nepodaří, město dráhu vybuduje z vlastních prostředků.

Zcela nová stezka by měla vzniknout v novobystřickém městském parku, přičemž na tento okruh bude navazovat ještě další část v Pivovarské ulici ve směru na Albeř. „Jedná se o dráhu s asfaltovým povrchem a právě v Pivovarské ulici, kde jsou rodinné domy, by měla sloužit nejen bruslařům, ale právě i místním obyvatelům pro vjezd k jejich obydlím," objasnil starosta. Komunikace v této lokalitě by měla být uzpůsobena i pro velkou zátěž, jakou jsou například vozidla popelářů.

Vybudování asfaltové stezky pro bruslaře mělo město v plánu již několik let. „Bylo to součástí našeho programu, mluvili jsme o tom již před posledními komunálními volbami," potvrdil starosta. V současné době, již bylo vydáno rozhodnutí o umístění stavby a brzy by mělo dojít k vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele. „To se samozřejmě může jakkoli protáhnout, ale doufáme, že se podaří dráhu do léta postavit," řekl Vladimír Bláha. Na novou letní sezónu by tak již přibližně kilometrová stezka měla být hotová. „Občané se těší, setkáváme se s kladnými ohlasy," podtrhl starosta.

kam na in-linech

-stezka z jindřichohradeckého sídliště Vajgar na Otín, 976 m

-asfaltová stezka u Hatína u Jindřichova Hradce, 4 500 m

-asfaltová stezka od hájovny U Brůdku k hájovně Nová Huť u Chlumu u Třeboně, 6 100 m

-stezka u Starého Města pod Landštejnem, 1 500 m

-komunikace u hotelu Frankův Dvůr, 2 500 m

Petra Jouzová