S touto připomínkou přišla již vloni mezi zastupitele Sabina Langerová. „Už vloni jsem se obrátila s tímto podnětem na místostarostu Pavla Vejvara, ale ani tak jsem nezaznamenala žádné zlepšení. Poukázala jsem tedy na to, že se často stává, že přijdou turisté a ptají se mě, kudy se kam dostanou. Nejedná se pouze o mě, ale vím, že se dotazují i strážníků městské policie. Domnívám se, že by výchozí body měly být logicky označeny, aby lidé věděli, kde co je. Určitě by se taková značka hodila někde na začátku Panské ulice, která je nejfrekventovanější, a kde se objeví turistů nejvíce,“ říká Langerová.

Ukazatele navíc

Stručně řečeno, cedule by měly být umístěné na správných místech. „Moc dobře nechápu, proč jsou například u bývalého hotelu Central, dnešního Paradise clubu. Zbytečné mi přijdou také ve Svatojánské ulici, kde se dokonce nachází i ty, které jsou již neplatné. Město by se v tomto případě mělo postarat o to, aby byly odstraněny,“ pokračuje Langerová.

Informace turistům nabízí také místní certifikované infocentrum. „Poskytujeme zde standardní služby jak tuzemským, tak zahraničním turistům, kteří si k nám přijdou pro radu. Poradíme jim s ubytováním, nabídneme pozvánky na kulturní akce nebo prodáme vstupenky na činohru, letní festivaly, a to nejen v Jindřichově Hradci, ale třeba i v Třeboni. Nechybí ani informace o otevíracích dobách hradů a zámků,“ sdělila vedoucí oddělení cestovního ruchu Zuzana Bedrnová. Kromě těchto informací jsou zde k zakoupení i suvenýry, knihy a bezplatné používání internetu.

„Chodím se sem skoro pravidelně informovat a vždy, když sem přijdu, všichni se mi snaží ochotně pomoci. Dokonce využívám i připojení na internet,“ hodnotí zákazník Karel Lamburda z Jindřichova Hradce. Deník zastihl na zámku i skupinku turistů, aby se zeptal, jak jsou vlastně se značením ulic a památek ve městě spokojení.

„Dneska sice máme takový oddechový den, zatím jsme tu krátce, ale vůbec jsme třeba nenašli značený zelený okruh. Jinak si ale myslíme, že okolí Jindřichova Hradce nemá se značením problém,“ hodnotí situaci za partu plzeňských turistů Vlasta Čižinská.

Lucie Schmiedová