Podle Zuzany Bedrnové, vedoucí oddělení cestovního ruchu a marketingu na městském úřadu, odkryje trasa interaktivního průvodce při procházce městem ne zcela známou historii městských domů, naladí účastníky na vlny kulturního a výstavního léta ve městě a zároveň je zavede na šest nejzajímavějších jindřichohradeckých míst a památkových objektů.

Těm, kteří chtějí použít mobilní telefon, stačí stáhnout pomocí QR kódu nebo na GooglePlay či v App Store aplikaci a ihned začít odhalovat tajenková místa a hrát.

„Ti, kteří se rozhodnou pro tradiční formu tužka a papír, si v informačním středisku vyzvednou tištěného průvodce a lístek ke šrafování slov a podle přiložené mapy v průvodci se vydají na trasu,“ popsala Zuzana Bedrnová s tím, že na každého úspěšného řešitele bude po odhalení tajenky navíc v informačním středisku čekat drobná odměna.

Odeslat tajenku přes aplikaci či ji odevzdat v infocentru je možné až do posledního říjnového dne letošního roku. Do konce roku pak proběhne vylosování třech výherců hodnotných cen, kteří budou kontaktováni e-mailem nebo telefonicky.