Jedním z účastníků byl i sedmnáctiletý student jindřichohradeckého gymnázia Jakub Havlík z Otína, který při své premiérové účasti v ovládání westernového revolveru vybojoval krásné druhé místo a stal se vicemistrem Evropy.

Soutěž se skládá z povinných prvků a volné sestavy. Nejprve musí každý pistolník předvést povinné prvky jako například točení nad a pod dlaní, tři způsoby tasení, tři způsoby výhozu zbraně a podobně.
Rozhodčí hodnotí styl, techniku, technickou obtížnost a kvalitu provedení.

V další části následuje pětiminutová volná sestava, kde rozhoduje jak technická obtížnost a kvalita provedení individuálně zvolených prvků, tak umělecký dojem, kostým, hudba, kontakt s diváky a předvedená show.
Pořadí určuje dosažený počet bodů ze všech disciplín. V případě rovnosti bodů rozhoduje pistolnický souboj na dva vítězné výstřely.

A právě při takovémto souboji, kdy pistolníci stojí proti sobě tváři v tvář, jak známe z amerických westernů, rozhodl Jakub o svém druhém místu. Rozdíl oproti filmovým soubojů je pouze v tom, že pistolníci nemají nabito ostrými.

Jakub se pohybuje v prostředí divokého západu od osmi let.

Začínal nejprve při různých hrách na indiány a kovboje, účastnil se několika indiánských táborů a pravidelně jezdí na koni.

Z westernových disciplín vyzkoušel trikové lasování, ovládání honáckého biče, ale nejvíce se věnuje práci s westernovými revolvery.

Diváci mohou jeho dovednosti vidět při pravidelných vystoupeních ve westernovém městečku Wild West v Boskovicích.

Michal Konečný