V současné době v ovzduší přibývá pylů časných dřevin, kvetou lísky, olše, jívy nebo jilmy. Navíc v příštím týdnu se očekává nástup pylu břízy, který je jedním z velmi agresivních alergenů.

Že se již pylová sezóna rozjela naplno, potvrzuje i jindřichohradecký alergolog Miroslav Verdán. „Pacienti již mají potíže a přicházejí pro léky," říká lékař. „Oproti tomu, kolik bylo alergiků před dvaceti, ale i deseti lety, jich přibývá. Ne tolik na pyl, ale spíš na roztoče," doplnil.

Pokud se u někoho projeví příznaky alergie, je vhodné vyhledat lékaře. Miroslav Verdán však upozorňuje, že testování, co je příčinou vzniku alergie, je vhodnější dělat v podzimním a zimním období. „Teď se dá ještě testovat na pyly trav a později kvetoucích rostlin. Například ale na břízu už raději ne," uvedl.

Nápor klientů očekávají také lékárny. „Zatím lidí tolik nechodí, ale čekáme, že to začne," potvrzuje vedoucí dačické Lékárny Na Červeném vrchu Jarmila Gellnerová. Většina příchozích podle jejích zkušeností přichází s recepty od lékaře. „Je to finančně výhodnější. Ale je i dost přípravků ve volném prodeji," míní. Desetitabletové balení antihistaminik se dá pořídit od 50 korun. „Velký výběr je i sprejů do nosu, u očních kapek s protialergenním účinkem tolik není," doplnila.

První pomoc mohou pacientům poskytnout kromě léčiv i bylinné tinktury například z perilly křovité, nebo kombinace černého rybízu, kaliny a rozmarýnu či šípkové růže, jedle a habru. „Tinktury totiž neobsahují pyl," říká jindřichohradecká bylinkářka Zuzana Kořínková. Zároveň upozorňuje, že alergické projevy jsou jakýmsi pomyslným vrcholem ledovce, ale příčinu je třeba hledat jinde. „Alergie souvisí s funkcí jater, jaro je doba jater a je také vhodným obdobím pro očistné kúry a podpoření činnosti jater," vysvětlila.

Je i vhodné vyhnout se překyselení organizmu. „I naši předci v této době drželi půst," upozornila. Je proto dobré vynechat uzeniny, smažené pokrmy, mléko, tavené sýry, ale i bílou mouku a cukrovinky. „Vhodné je pít vodu s trochou citronu a jíst spíše to, co je u nás v tuto dobu běžné, tedy první jarní zeleninu jako jsou ředkvičky, řeřicha, ale stále i zeleninu kořenovou," radí Zuzana Kořínková.

Důležité je podle ní to, aby mohl organismus začít opět správně fungovat. „Alergie souvisí s tím, že je tělo zanesené a už nezvládá další podněty zvenčí, proto je potřeba začít právě u jídelníčku," uzavřela.

Petra Jouzová