Jazzová noc se letos odehraje již pošestnácté a ponese se v duchu vzpomínky na letos zesnulého Tonyho Viktoru, který byl každoročním účinkujícím a zároveň jedním ze tří zakladatelů této hudební tradice.

Loňský ročník tak trochu poznamenala událost, která ale naštěstí měla dobrý konec. „V ohromném vedru se jednom z diváků udělalo zle, nikdo nevěděl, co se děje. Jen jeho žena říkala, že jde o kardiaka. Naštěstí nás vždy doprovází doktor Karel Kulovaný z Mostu, takový náš jazzový fanda a také fotograf, snad dvacet minut jej oživoval, než přijela záchranka, které se ho pak podařilo přivést zpět do života," popsalLadislav Kopecký, jeden ze zakladatelů jazzových setkání. Zachráněný muž by se letos měl právě se svým zachránce na Jazzové noci sejít. „I takové věci se stávají. Celý koncert tím byl poznamenaný, byla to skutečně záchrana života v přímém přenosu, navíc v poněkud polních podmínkách," dodal.

Kromě tohoto zajímavého a výjimečného setkání je ale na programu především jazzová hudba. Diváci se mohou těšit na tradiční hosty, kterými letos opět budou mimo jiné Lee Andrew Davison, Markéta a Zdeněk Zdeňkovi nebo Miloš Bílek.

Petra Jouzová