Podle neoficiálních informací a spekulací by se v radě města mohlo objevit až pět stran. Zřejmě mezi nimi ale nebude hnutí ANO, které se z vyjednávání ve čtvrtek dopoledne stáhlo.

„Nedomluvili jsme se. Požadovali jsme, aby ČSSD coby vítězná strana měla jedno místo ve vedení města, tedy starostu. Požadovali jsme, aby místostarostové byli rozdělení mezi ostatní koaliční strany, tedy ANO a SNK-ED, a to už neprošlo, ČSSD se nehodlala vzdát svého místostarosty. Tam byl podle mě největší kámen úrazu,“ komentovala vyjednávání lídryně ANO Magda Blížilová.

Vyjednávání prozatím konkrétněji odmítli komentovat jak lídr ODS Radim Staněk, tak starosta Stanislav Mrvka (ČSSD). „ANO předložilo požadavky, které jsou pro nás neakceptovatelné. Jinak z vyjednávání mám pocit takový, že je mi z Jindřichova Hradce trochu smutno. Jsem ale přesvědčený, že se ještě všichni seberou a začnou přemýšlet nad tím, co je prospěšné pro město a ne pro jednotlivce. Buď se nám povede domluvit se zítra, nebo můžeme v pondělí začít nové kolo vyjednávání, které potrvá týden, čtrnáct dní…“ řekl ve čtvrtek po poledni.

Podrobnější informace naleznete v tištěném pátečním vydání Jindřichohradeckého deníku.