Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jeden z posledních dětských táborů pořádalo město

Dolní Radíkov – Doba letošních prázdnin i letních táborů je nenávratně pryč. Jedním z posledních pobytů na Jindřichohradecku byl v uplynulých dnech také rekreační tábor v Dolním Radíkově, který již sedmým rokem pro děti, jejichž rodiče jim nemohou dopřát pobyt na klasickém letním dětském táboře, pořádalo město Jindřichův Hradec.

1.9.2010
SDÍLEJ:

Ukázka z činnosti policie na táboře v Dolním Radíkově.Foto: archiv PČR J. Hradec

S kapacitou 30 dětí se tento tábor nijak nelišil od toho tradičního. Děti zde zažívaly různá dobrodružství a jejich zájem o pobyt je značný.

„Od roku 2003, kdy převzalo město po zrušení okresních úřadů aktivitu směřující k péči o rodinu s dětmi, tradici pořádání výchovně rekreačních táborů pro děti rozvíjí a rozšířilo ji od následujícího roku o další dva víkendové pobyty dětí,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí jindřichohradeckého městského úřadu Zdeňka Šindelářová.

Podle jejích slov tato činnost probíhá v souladu se zákonem o sociálně – právní ochraně dětí a město ji svým rozpočtem ve výši 200 tisíc korun garantuje.

Dodala, že chod tábora a víkendových pobytů je zabezpečován z více než jedné třetiny pracovníky úřadu, konkrétně odboru sociálních věcí.
Každoročně na tento tábor přijíždějí s ukázkami své práce i policisté.

„Děti i dospělí měli možnost vidět, jak pracuje čtyřnohý policista a jeho psovod. Dopravní policista prověřil, zda někdo z táborníků není pod vlivem alkoholu či drog. Děti měly možnost ověřit své znalosti z dopravní problematiky formou testu pro chodce či cyklisty. Po vyhodnocení testu dopravním policistou obdržel každý účastník přednášky drobné dárky jako omalovánky, rozvrhy hodin či samolepky s logem policie,“ popsala seznámení s policejní prací tisková mluvčí Hana Millerová.

Jak dodala, sama pohovořila o problematice dětských úrazů a to nejen o prázdninách. Připomněla nutnost nošení cyklistické přilby i reflexních prvků, dále upozornila na úskalí při konzumaci alkoholu a drog. Důrazně děti upozornila na to, aby zbytečně netelefonovaly na tísňové linky, pokud není potřeba pomoci. V závěru prezentace policisté odpovídali nejen malým táborníkům na nejrůznější dotazy ze své práce, ale i z běžného života.

„Aktivity dětí a organizace pobytů se příliš neodlišují od běžných dětských táborů organizovanými jinými organizacemi. Město si velmi váží dnes již tradiční, bohaté a výborné spolupráce s Domem dětí a mládeže v Jindřichově Hradci, který umožňuje pořádání těchto akcí v jeho zařízení na turistické základně v Dolním Radíkově. Po celou dobu činnost dětí zpestřují a obohacují akce organizované oblastním spolkem Českého červeného kříže za účasti některých složek integrovaného záchranného systému. Velmi si také ceníme smluvní participace s Policií České republiky spočívající v účasti jednoho pracovníka, který působí jako vedoucí oddílu, a zajímavých ukázek policejní činnosti,“ upřesnila Zdeňka Šindelářová.

Vedle těchto aktivit podle jejího sdělení celou uvedenou dobu město umožňuje a podporuje také fungování Zařízení sociálně výchovné činnosti pro děti. „Každý týden ve školním roce se dvě až tři pracovnice odboru sociálních věcí schází s asi 25 dětmi a snaží se jim připravit pestrý program, který všestranně rozvíjí schopnosti a dovednosti dětí a umožní jim tak využít volný čas a zároveň zprostředkují poznání, jak smysluplně s volným časem naložit,“ vysvětlila.

Zmínila i dobrou spolupráci se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm v Jindřichově Hradci, která umožňuje sportovní a tělovýchovné vyžití dětí.

Aby dětem v účasti na těchto aktivitách nestála žádná překážka, tak město svým rozpočtem kryje roční náklady ve výši 30 tisíc korun a díky tomu rodiče žádné poplatky nemusí hradit.

Podle informací vedoucí odboru se město snaží získávat finanční prostředky i z jiných zdrojů.

Například v roce 2005 byla podepsána smlouva o financování akce z grantového schématu SROP na podporu sociální integrace v Jihočeském kraji. Na základě této smlouvy město získalo finanční pomoc v celkové výši téměř 392 tisíce korun. Z této částky činil příspěvek z rozpočtu kraje 38 tisíc, 118 tisíc korun z národních veřejných zdrojů a ze státního rozpočtu a ostatní tvořil příspěvek z evropského strukturálního fondu.

„Pokud je nám známo, tak náš úřad je v kraji s touto činností ojedinělý. Při našem pohledu můžeme říci, že se tato činnost pozitivně odráží ve vztahu dětí k úřadu a k jeho pracovníkům, což se mnohdy přenáší i na jejich rodiče,“ řekla Zdeňka Šindelářová.

#nahled|https://g.denik.cz/26/5c/jh_policie_radikov_skupinovka_0901_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/26/5c/jh_policie_radikov_skupinovka_0901.jpg|Účastníci dětského tábora v Dolním Radíkově s příslušníky jindřichohradecké policie.#

Autor: Jana Hýbková

1.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Patricie Kryzanová se narodila 21. září Vendule Zdychyncové a Lubomíru Kryzanovi ze Slavonic. Měřila 50 centimetrů a vážila 3500 gramů.
5

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Členové klubu Okinawa Karate Do Slovan J. Hradec. Zleva: Jiří Snížek, Karolína Šlechtová, Jana Stropková, Anna Rypalová a trenérka Eliška Hriadělová.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

Hokejový obránce Zbyněk Michálek bude hrát ve Spartě, láká ho olympiáda

Jindřichův Hradec, Praha – Zvučnou posilu do své defenzivy získali hokejisté pražské Sparty. Jejich řady rozšíří 34letý obránce Zbyněk Michálek, který je odchovancem jindřichohradeckého hokeje.

Lidé zapomínají peníze v bankomatech

Jindřichův Hradec - Zhruba každé dva měsíce si někdo v Hradci vybere peníze, ale už si je neodnese.

Ve Staré Hlíně se lidé napojují na kanalizaci

Stará Hlína - Čistírna odpadních vod a splašková kanalizace ve Staré Hlíně byly předány k předčasnému užívání.

Sobota láká za zvířátky nebo na pouštění draků

Jindřichohradecko - V sobotu rozhodně nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat za zábavou. Výběr tipů je velký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení