Filip Klíma, jednatel Zahradního centra pod kloboukem Jindřichův Hradec atrakci, která se dostala do města, přibližuje. „Bus k nám přijel už na začátku prosince z Litoměřic a do konce loňského roku stál před Zahradním centrem. Pak přes zimu našel úkryt v hale v Dolním Skrýchově a teď už zase dělá radost lidem. Historie busu je velmi bohatá, do republiky se dostal už v roce 2005 a sloužil zde pro různé účely propagace, jako byla prezentace médií na různých festivalech, předvolební kampaně politických stran a další.“

V létě bude červený bus sloužit jako turistická atrakce, kde však bude stát, je ale v tuto chvíli pro veřejnost překvapením. „Na léto máme v plánu udělat z něj atrakci na turisticky frekventovaném místě. Kde to bude, vám ale ještě neprozradím, nechci to zakřiknout. A od podzimu, doufáme, že nám to situace umožní, ho chceme nabízet obdobným způsobem, jakým sloužil doteď,“ říká jednatel Zahradnícho centra s tím, že doubledecker je plně pojízdný, lze ho přistavit kamkoliv si zájemce bude přát.

A jak k němu jednatel Zahradního centra přišel? „To je poměrně úsměvná historka. Našel jsem inzerát na Bazoši: Prodám londýnský Doubledecker. Když jsem to uviděl, začalo mi to šrotovat v hlavě, a protože se o mě říká, že nemám daleko od myšlenky k činu, tak tohle je výsledek,“ vylíčil , jak ho pořídil.

Děti od dvou do 15ti let mohou nyní kreslit obrázky a posílat je na e-mail: info@doubledecker.eu, jejich fotky pak uvidíte na facebooku Zahradnícho centra pod kloboukem, kde budou sbírat lajky a soutěžit o cenu.