Zvonkový průvod rozezní Dačice

DAČICE - Vánoční zvonkový průvod rozezní v neděli centrum Dačic. V 16 hodin se účastníci sejdou na Havlíčkově náměstí a za zvuků donesených zvonků a zvonkoher se průvod vydá na Palackého náměstí. Tam je přichystáno vystoupení pěveckého souboru Základní umělecké školy Dačice a poté bude slavnostně rozsvícen vánoční strom.

(mik)

Klub Mája pořádá adventní výstavy

TŘEBOŇ - Od soboty 1. prosince do následující soboty pořádá třeboňský klub Mája tradiční adventní výstavy. „Letos je tato akce nazvaná Cesta do Betléma. Zajímavostí je, že v jedné místnosti Zámecké galerie, kde se výstavy konají, bude expozice dřevořezeb Aloise Mareše z Kamenného Újezdu. Jeho výstava se jmenuje Křížová cesta,“ informovala za klub Mája Marie Zavadilová. Vernisáž výstav je 1. prosince od 10. hodin. Po další dny bude výstava přístupná od 9 do 17 hodin.

(job)

Do dílny v Děbolíně přijde Mikuláš

DĚBOLÍN - Pokud hledáte tip na sobotní výlet, můžete navštívit dílnu Romany Hulíkové v Děbolíně. „Na první prosincovou sobotu jsme připravili tvoření s Mikulášem. Zájemci si mohou vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu, malování keramiky, výrobu svíček a mnoho dalšího,“ informovala majitelka dílny Romana Hulíková. Začíná se v 9 a končí v 17 hodin. O čtrnáct dnů později – 15. prosince se ještě koná poslední dílna pod názvem Advent v dílně.

(job)

Novosedly se těší na vánoční jarmark

NOVOSEDLY NAD NEŽÁRKOU - Na první adventní neděli si v Novosedlech připravili Vánoční jarmark. Ten odstartuje v 15 hodin veselým přivítán a následovat budou ukázky netradičních řemesel v kovárně. „V 17 hodin uvítáme advent písničkou a rozsvítíme stromeček,“ uvedl za spoluorganizátora Občanské sdružení Kvítek pomoci Antonín Nalezený. K vidění bude i výstava dětských prací žáků místní a mateřské školy. Získané finanční prostředky budou věnovány dětem z místní školy a školky a lidem s handicapem.

(mik)