Bývalé vojenské bytovky u Slavíkova lesíka město nabídlo nájemníkům. Cena jako v době první privatizační vlny platí ale jen za předpokladu, že bude zájem o koupi všech bytů v bytovce

„Nájemníci potřebují jasný právní vztah k bytu, ve kterém bydlí, a to buď jako nájemníci městského bytu či jako vlastníci,“ objasňuje důvody, které vyvstaly po převodu bytů od armády a přinesly nejistotu bydlících, místostarosta Jindřichova Hradce Alfred Němec.
Vzhledem k tomu, že lidé neměli možnost získat svůj byt do vlastnictví v době první privatizační vlny bytového fondu, odsouhlasili zastupitelé výjimečný návrat k tehdejším pravidlům. Ta znějí: za 45 procent ceny odhadní v místě a čase obvyklé.

Protože ale město nemá zájem vlastnit jednotlivé byty a ani pro pozdější sdružení vlastníků není tato situace právě výhodná, přibyla ještě další podmínka: Velkorysá cenová nabídka platí pouze tehdy, pokud bude zájem o koupi všech bytů v bytovce. Pokud však jediný nájemník řekne ne, zaplatí všichni plnou odhadní cenu.

„Výhodná nabídka platí jen pro stávající nájemce, rozhodně s byty nepůjde kšeftovat,“ upozornil místostarosta. Nevyloučil ale, že pokud lidé nebudou na byt mít peníze, nemůže jej koupit například soused. „Máme ale signály, že o byty zájem je,“ dodal.