V lednu bývají sportovní zařízení nejvytíženější, zájem je i o přípravky na hubnutí

Podle jeho slov chodí lidé, kteří se cvičení věnovali už dříve a pokračují v něm, ale i úplní nováčci.
Podobné to bylo i na hodině bodystylingu, který se koná dvakrát týdně ve sportovní hale v Jindřichově Hradci. Jestliže před svátky bylo možné spočítat zájemce o cvičení na prstech obou rukou, ve středu už tělocvična praskala ve švech.

„Teď je zase narváno a za dva měsíce už budeme chodit jen my, skalní příznivci,“ říká v přeplněné šatně jedna z účastnic Andrea Šestáková.
Právě bodystyling zaměřený na spalování tuků a tvarování postavy je mezi ženami velmi oblíbený.
„Velký zájem je o kickbox aerobik a power jogu. Nabízíme ale i redukční hodinu spinningu. Ta se od ostatních hodin liší tím, že se nejede tak dynamicky a je o půl hodiny prodloužená, tedy i účinnější,“ vysvětluje Šelong.
Podle odborníků platí jednoduché pravidlo, kdo chce zhubnout, musí více energie vydat než přijmout. Tedy snížit množství jídla a zároveň zvýšit tělesnou aktivitu.

Většinou se nedoporučuje držet radikální diety, u kterých se po jejich skončení objevuje takzvaný jojo efekt. Lepší je omezit sladké a tučné potraviny a přidat více zeleniny a ovoce.

Někteří však raději dají na reklamu, účinek chtějí podpořit i přípravky na hubnutí. Těch je na trhu celá řada.
„Trochu větší zájem o tyto prostředky jsme zaznamenali. Je to tak každoročně po Vánocích,“ uvedla vedoucí lékárny v Jindřichově Hradci Helena Vojtěchová.