Obec se chce napojit na stávající trasy, které ji v současné době míjejí. Zatím se neví, zda budou cesty označeny do léta

Podle jeho informací by měl být projekt hotový v březnu tak, aby bylo možné požádat o finanční prostředky z krajského grantu.

Značení

Starosta navíc nepředpokládá, že se bude jednat o velkou investici. Trasa povede po stávajících cestách. Zaplatit tak bude třeba jen značení.
O tom, jak bude trasa pro milovníky jízdy na kole značená, rozhodne až jednání s Klubem českých turistů, který má značení pod palcem. Zatím se také neví, zda půjde o cyklotrasu či cyklostezku.
„Doufám, že se nám to podaří stihnout ještě před začátkem hlavní turistické sezony,“ říká Krušina. A kudy by vlastně měla nová atrakce vést? Značení z Dačic povede přes Toužín do Urbanče a pak dále do Cizkrajova.

Kudy a kam

„Je to iniciativa Cizkrajova a my se rádi připojíme. Nevím ale, jestli se trasa stihne označit ještě letos,“ říká k dačické části místostarosta Dačic Pavel Habr.
V Cizkrajově budou mít cykloturisté možnost volby. Budou se moci pustit po cestě spojující Peč, Lidéřovice a Český Rudolec. Jinou možnost volby jim nabízí trasa z obce do Holešic, poté k Máchovu mlýnu a do Mutné. Odtud je pak možnost připojit se na stávající cyklostezku ve směru na Slavonice či na druhou stranu ke Starému Hobzí.
Celkem by se mělo jednat o 30 kilometrů značených cest. O trase na proslulý Montserrat se neuvažuje. Zmíněn však je na informační tabuli na stávající trase.