„Ukázalo se, že stavba koupaliště v Dačicích byla opodstatněná. Letos bylo totiž otevřeno 52 dní a počet návštěvníků starších pěti let činil 26 617. Na vstupném se pak vybralo přes jeden milion korun,“ informoval ředitel Technických služeb Dačice, které koupaliště provozují, Mojmír Holec.
Podle jeho informací ale zatím nelze zhodnotit konečný výsledek hospodaření. To bude možné až po kompletním zazimování a ukončení provozu koupaliště.
Vzhledem ke střídání teplých a poměrně chladných letních dní kolísala i návštěvnost vodního ráje. Nejvíce lidí se přišlo vykoupat 16. července, a to 1531 návštěvníků. Vysokou návštěvnost zaznamenali provozovatelé i 7. srpna a 15. července, kdy přišlo celkem 1527 respektive 1414 lidí. Stalo se však, že kvůli nepřízni počasí přišli 24. července dokonce jen tři lidé. Podle provozovatele byla tedy průměrná návštěvnost v tomto roce 512 návštěvníků.
„Provoz jsme zajišťovali převážně pomocí brigádníků z řad studentů. Pouze správce areálu je náš kmenový zaměstnanec,“ vysvětlil Holec. Jednu směnu tak tvořil správce a kotelník v jedné osobě, pokladní, uklízečka a 2 až 4 vyškolení plavčíci v závislosti na počtu návštěvníků. Celkem se o chod areálu staralo jedenáct lidí.

Provoz vodního stánku se ale neobešel bez problémů. Některé způsobila technika, některé provozovatelé svojí nezkušeností. „Jednalo se spíš o drobnosti. Ukázalo se i to, že je zde málo skříněk na odkládání. Je jich tu 120 a plánujeme dalších 50. Problém je spíš v tom, že kapacita pergoly, kde se nacházejí, je omezená,“ dodal . Příští rok čeká návštěvníky koupaliště i další zlepšení. Počítá se totiž s výstavbou hřiště na nohejbal a na beach volejbal. Stínit návštěvníkům budou i nově vysazené stromy.