Všechny domy dětí a mládeže (DDM) připravily na dva volné dny v závěru týdne program. Například v Třeboni nachystali na čtvrtek na 9. hodinu vycházku k Pergole, kde budou pro děti připraveny soutěže s Českým nadačním fondem pro vydru. „V pátek chystáme výlet kolem Rožmberku. V případě nepříznivého počasí bude náhradní program v tělocvičně,“ uvedla pracovnice DDM Třeboň Hana Pešíčková.

Na plavání v jindřichohradeckém plaveckém bazénu se mohou těšit dačické děti. Tento výlet pro ně na čtvrtek připravil zdejší dům dětí. „Bohužel už máme plno. tady bazén není, a tak je to pro nás stále atraktivní,“ vysvětlila ředitelka Marie Doleželová.
V J. Hradci je na výběr z pěti akcí. Ve čtvrtek v 9 hodin ráno vyráží výprava do dolnoradíkovské vrchoviny. V 18 hodin mají u domu dětí v Růžové ulici zase sraz zájemci o putování za skřítky.

V pátek otevře své dveře oddělení přírodovědy, kde bude k vidění výstava zvířátek. Pro ty, kdo si chtějí zaskákat, je připraven nový taneční koberec, a to v Růžové ulici od 10 do 15 hodin.
Milovníci stolních her se utkají v pátek tamtéž od 10 do 15 hodin