Nárůst ceny zápisného je vyvážen širší nabídkou zájmových útvarů a činností

K základnímu poplatku, který umožňuje dětem a jejich rodičům využívat výhody, které DDM nabízejí, je nutno ještě připočíst příplatek za jednotlivé kroužky. „Finančně zvýhodněn je ten, kdo si zvolí více kroužků. Základní poplatek totiž zaplatí pouze jednou. Pak už doplácí pouze příplatky za jednotlivé kroužky. Dále mají děti levnější tábory, společné výlety, mohou také například v zimě využívat náš lyžařský vlek,“ řekl Prokýšek.
Kromě osvědčených zájmových činností se každý rok objeví něco nového.
„V tomto školním roce máme jako novinky například kurzy in–line bruslení a orientačního běhu. Z kroužků je to pak papírové modelářství a akční deskové hry. Informační brožury se všemi kroužky si mohou zájemci vyzvednout přímo u nás, jsou i na internetu a zasíláme je také do škol,“ dodal Prokýšek.
Například za jezdecký kroužek je příplatek 800, zájem o počítače stojí 400 až 600 korun a na stejnou částku přijdou i kroužky keramické. Zapisovat se děti mohou během září.
„Třeboňské děti zaplatí stejné zápisné jako v Jindřichově Hradci. Máme pro ně připravenu nabídku dvaceti šesti kroužků. Jediné, co u nás dětem nenabídneme, jsou kroužky výpočetní techniky. Pro předškoláky nově nabízíme kurzy angličtiny, hravé tanečky a Klubíčko, což je kombinace tělocviku a rukodělné činnosti. Pro ty větší bude novinkou aerobik a judo,“ sdělila ředitelka DDM v Třeboni Marta Přibylová.
Všechny domy dětí v okrese nabízejí i dopolední program pro maminky s dětmi na mateřské dovolené.
„Baby klub pořádáme dvakrát týdně a je u nás velice oblíbený. Zájmových kroužků máme letos osmnáct a jednotlivé doplatky k zápisnému se pohybují mezi 200 až 400 korunami. Nově jsme také letos zavedli cvičení pro rodiče s dětmi předškolního věku,“ informovala vychovatelka DDM v Dačicích Ilona Novotná.