Ten spočívá v tom, že mladí lidé se ve svém volném čase scházejí s jedním dítětem po dobu jednoho roku. Chodí společně třeba do bazénu, jezdí na výlety nebo jinak tráví společné chvíle podle zájmu dětí.
Projekt organizuje občanské sdružení Okna ve spolupráci s Fakultou managementu Vysoké školy ekonomické v Praze a k příležitosti pátého roku fungování připravilo propagační akci v rámci projektu „Pomocí k přátelství“.
„Součástí aktivit jsou besedy na středních školách nebo veřejná beseda Přátelství dobrovolníků a handicapovaných dětí, která bude ve středu 7. listopadu v 15 hodin na fakultě managementu. Součástí besedy bude navíc otevření výstavy fotografií z činnosti Programu Pět P. Ta bude přístupná celý listopad,“ informovala za realizační tým z fakulty managementu Jaroslava Sedláková.
Na začátek listopadu je také naplánován výcvik dobrovolníků v Zahrádkách na Strmilovsku. Za vyvrcholení považují organizátoři setkání pro všechny dobrovolníky z předchozích ročníků, malé kamarády a jejich rodiče. To se pak uskuteční v sobotu 10. listopadu od 13.30 v gobelínce v J. Hradci.
„Chceme dobrovolníkům na setkání poskytnout zajímavé odpoledne jako poděkování za jejich nezištné skutky, kterými obohatili nejen životy dětí,“ uvedla členka týmu a dlouholetá dobrovolnice Programu Pět P Kateřina Jaroňová.