Nová Včelnice vede druholigovou tabulku, Suchdol je po polovině soutěže čtvrtý

Oba celky hrály na hřištích soupeřů ze spodní poloviny tabulky a nepotkal je vážnější problém. Hráči Dranrebu si dokonce dovolili experimentovat se sestavou, přesto počastovali Prachatice dvojciferným přídělem a stali se půlmistrem základní části soutěže. Suchdol je zatím čtvrtý. Do odvet vstupuje druhá liga už o víkendu a oba zástupci Jindřichohradecka je začínají venku.

HBC Prachatice – Dranreb Nová Včelnice 1:12 (0:2, 1:6, 0:4)

Duel, který se konal v Protivíně, připomínal hru kočky s myší. Domácí tým nastoupil pouze s osmi hráči, přičemž většinou se jednalo o dorostence. Dranreb měl výraznou převahu (střely na branku 44:12) a zcela bez problémů vysoko zvítězil. Do branky hostů se z hecu postavil obránce Václav Landkammer a nebyl daleko k tomu, aby vychytal nulu.
Do sestavy N. Včelnice se vrátil Libor Slanina, jenž hostoval v prvoligovém Olympu J. Hradec. Uvedl se dvěma góly a několika střelami do tyček.

Branky: M. Hembera 4, Lukš, Slanina, Bartoška 2, P. Hembera, Dvořák.

Stars Suché Vrbné – SK Suchdol 3:8 (2:3, 1:2, 0:3)

Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal, v závěrečné části už domácí tým nedokázal se Suchdolem držet krok. Hvězdou utkání byl hostující útočník Martin Blafka, kterému se povedlo dosáhnout hattricku.
„Hrál opravdu výborně, všechno mu vycházelo, doslova si na hřišti dělal, co jen chtěl,“ chválil trenér Stanislav Landa svého devatenáctiletého svěřence.

Branky: Blafka 3, Vacek, Pultr, M. Lakatoš, P. Krejčí, D. Lakatoš.