Glosa

Reakce ze strany ostatních sportovních odvětí však na sebe nedala dlouho čekat, do další vysoké soutěže postoupili i fotbaloví starší žáci a o své se přihlásil také mužský basketbal. Chtěli peníze z městské kasy také. – Džin se prostě probudil.
Jak již Deník informoval, po bouřlivé diskusi zastupitelů nedostal ve finále nikdo nic . . .
Protože žákovský fotbal vyhověl všem pravidlům města pro přidělování dotací a v závěrečné debatě mnohého zastupitele mrzelo, že pro děti ruku nezvedl, bylo avizováno, že se žádost na jednání zastupitelů vrátí . . . Držet krok se však rozhodli i basketbalisté.
Radním se tak minulý týden na stole sešly opět a opakovaně dvě žádosti – obě tentokrát od TJ Slovan. Ta „fotbalistická“ v nezměněné verzi, a to o částku 85 000 korun. Zjevně poučeni, kudy cesta vede a kudy ne, se však nenechali odbýt ani „baskeťáci“. Jejich žádost tentokrát zamířila do řad mládeže, a tak chtějí 90 000 korun . . . Pravda, částka zhruba pětkrát menší, než ta původní, ale aspoň něco. – K oběma žádostem se však tentokrát rada postavila, nejspíš ve snaze poslat Džina zpět do láhve, aby byl klid, negativně. Prý jsou dodatečné dotace nekoncepční a bude třeba přijmout nová pravidla pro jejich přidělování . . .
Uspat Džina však mohou opět jenom zastupitelé. Šanci dostanou ve středu 26. září . . .