Město Jindřichův Hradec převzalo po mnoha jednáních sítě a pozemky

V poslední fázi, tedy letos, firmu opustilo skoro čtyři sta lidí. Podle generálního ředitele Jiřího Šmehlíka je současná evropská textilní výroba silně znevýhodněna oproti asijské konkurenci: „Asijské státy jako Indie nebo Pákistán udávají zásadní trend, jejich technologické zázemí je již velmi vyspělé a především disponují levnou pracovní sílou.“
Do finále se také po mnoha peripetiích dostal převod sítí a některých pozemků na město Jindřichův Hradec.
Bezúplatné převedení odsouhlasili na svém posledním jednání zastupitelé, když kývli na převzetí kanalizace, osvětlení, ale i pozemků kolem bytových domů.
Tady však město přišlo o největší a nejlukrativnější parcelu o výměře více než 4 600 metrů čtverečních, kterou Jitka na poslední chvíli prodala. Právě tuto skutečnost označil jako nesolidní jednání starosta Karel Matoušek, který vyjádřil přání podepsat smlouvu s Jitkou pod šitým nebem, právě na zmíněné parcele. Zastupitelé však odmítli převzít dvě cesty v zahrádkářské kolonii, které nemají návaznost na další pozemky města. Naopak k nabídce na odkoupení lávky přes Hamerský potok za pětistovku se postavili kladně.