Na účtu Filipa jsou první peníze z kraje

„Na účet nám přišlo prvních pět milionů odškodného od kraje. A další peníze od ministerstev školství a financí by měly dorazit do začátku příštího týdne. Škola v Cizkrajově již údajně dala příkaz k platbě,“ uvedla včera Martina Němcová.
A včera také obec Cizkrajov, na kterou ze soudem vyřčených patnácti milionů a penále zbývá zaplatit necelé tři miliony, jednala o úvěru.
Tok peněz nebyl jednoduchý, z ministerstev a kraje šly na obec a ta je jako zřizovatel přeposílala škole, která je v soudním sporu ohledně odškodného pro Filipa Němce v roli prohrávajícího.
Konečně se podle Martiny Němcové daly věci do pohybu a Filip, který má od nešťastné události na koupališti vážně poškozený mozek a je zcela odkázán na pomoc ostatních, se přiblížil k léčbě.
Transplantaci kmenových buněk, která by mu mohla pomoci, nabídla nemocnice ve Vimperku.
„Filip musí podstoupit kompletní vyšetření a na léčbu se připravit. Z kostní dřeně mu budou odebrané buňky, které se v laboratoři upraví do infuze a vrátí se formou transfuze,“ vysvětlovala Němcová s tím, že by se vše mělo uskutečnit nejpozději na počátku příštího roku a dodala, že se vše v lepší obrací.