„Vše začneme připravovat kolem poledne , musíme vynosit všechno nahoru, takže půjdeme nejméně třikrát a počtvrté vyšlapu schody, až to půjdu odpálit,“ uvedl ohňostrůjce Jaromír Hrubý s Cizkrajova, který mimo jiné dělal ohňostroj na přivítání vstupu do Schengenu v Českých Velenicích.

Rovněž v Třeboni lidé přivítají v 18 hodin Nový rok ohňostrojem. „Odpaluje se jednak z parkoviště u Hradecké brány a dále ze staré radniční věže. Náklady jsou do 40 000 korun,“ uvedl místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.

Mohutné oslavy se připravují i v Nové Bystřici. „Je to u nás tradice, možná tentokrát mimořádná v tom, že bych rád měl proslov i v němčině, neboť k nám jezdí hodně sousedů, ale i z Jindřichova Hradce. Ohňostroj máme velký, synchronizovaný s hudbou, chybět nebude ani další program,“ sdělil starosta Nové Bystřice Jiří Zimola. Náklady na ohňostroj jsou asi 100 000 korun.

Na druhé straně jsou místa, kde novoroční světelná šou na obloze není zvykem.
„My jsme od ohňostroje před několika lety upustili. Kvůli inverzi totiž často vůbec nevynikl a nepřinesl očekávané efekty. Stojí to nemalé peníze, ale výsledek takový často nebyl,“ míní starosta Dačic Rudolf Hájek.

V Lomnici nad Lužnicí zase už nemají místo, odkud by šel ohňostroj odpálit. Podle starosty města Karla Zvánovce dříve pro tyto účely sloužila plochá střecha takzvaného Lomničanu, kde sídlí dům služeb, poblíž náměstí. „Po jeho přestavbě to již není možné,“ vysvětlil.