Dnešní mladí lidé mají více možností k seznámení, takže se do tanečních hlásí již v párech,“ řekl taneční mistr Josef Stehlík.
Pod vedením tohoto tanečního páru se učí také mládež v Jindřichově Hradci a Třeboni.
„Pokud jde o tance, které běžně učíme, tak ty se příliš nemění. Osobně si myslím, že i výuka společenského chování má v tanečních kurzech své místo. Vždy mě potěší, když se s některým účastníkem kurzu setkám například na ulici a ten se na mě třeba jen usměje,“ dodal Stehlík.

V Dačicích chybí chlapci

V Jindřichově Hradci začínají „taneční“ 21. září. „Opět budou dvě skupiny. V 17.30 hodin zahajuje výuku první skupina a druhá začíná od 20 hodin. O kurzy je mezi mládeží tradičně velký zájem,“ informoval pracovník kulturního domu Střelnice Vladan Simandl.
Třeboňská městská hala Roháč uvítá zájemce o první taneční kroky 17. září.
„V naší hale pořádáme taneční zábavy pro mládež. Teď po prázdninách chceme zhruba jednou za čtrnáct dnů organizovat diskotéky pro středoškoláky. Uvažujeme i o možnosti pořádat večírky pro lázeňské hosty. Je dobře, že mladí lidé mají i u nás v Třeboni možnost navštěvovat taneční kurzy,“ řekl provozní vedoucí haly Roháč Jan Záruba.
Do Dačic dojíždějí vyučovat taneční umění manželé Málkovi z Jihlavy.
„Taneční kurzy u nás začínají 22. září. Každoročně se jich účastní okolo stovky mladých lidí. V současné době bychom ale potřebovali, aby se ještě přihlásilo několik chlapců,“ informoval ředitel dačického městského kulturního střediska Oldřich Svoboda.