V Jindřichově Hradci se vloni narodilo o téměř dvě stě dětí více než předloni

Porodnice prošla náročnou rekonstrukcí a v novém ji mohli lidé spatřit na konci února minulého roku. Kromě moderního vybavení a útulného prostředí může maminkám nabídnout i hydromasážní vanu a tři nadstandardní pokoje. I to může být pro budoucí rodičky lákadlem.
„Dokud jsme byli ve starých prostorách, nebyla pro rodičky porodnice dostatečně atraktivní. Například maminky z Třeboně spíše tíhly k tomu jezdit do Českých Budějovic. teď se tento trend obrací,“ míní Doucek.

A dále pokračuje o existenci takzvané porodní turistiky. Maminky podle něj dají na zkušenosti svých známých. velkou roli také hraje prezentace porodnice na webu, kde mají ženy možnost prohlédnout si i fotografie oddělení.

To vede i k tomu, že sem míří ženy i ze vzdálených regionů, Výjimkou nejsou ani rodičky z Prahy či Pardubic. „Maminky volají, píší emaily. Zkrátka se zajímají o podmínky. Například v Praze se totiž musí porodnice předem zamlouvat. To u nás není. V jindřichohradecké porodnici nebyla a nebude žádná rodička odmítnuta,“ dodal Doucek.

„Uvažovala jsem o tom, že pojedu rodit jinam, ale od kamarádů jsem slyšela dobré reference na Jindřichův Hradec a také je to blíž. Navíc jsme se tam s manželem oba narodili,,“ říká Veronika Jirsová z Novosedel nad Nežárkou.