Mateřinka ve Slavonicích dala peníze na první úpravy na poslední chvíli

To nakonec muselo na Jindřichohradecku udělat celkem 12 zařízení. V celém Jihočeském kraji to bylo dokonce 69 prodloužených lhůt.

Peníze z rezerv

„Nakonec to dopadlo tak, že jsme museli sáhnout do rezervního fondu a vzít z něj 100 000 korun,“ říká ředitelka mateřinky Vítězslava Benešová.
Kuchyni se nakonec podařilo opravit přes všechny nesnáze za pět minut dvanáct. Oddělené přípravny zeleniny či oddělené skladování masa a vajec dokončili dělníci až 27. prosince. Poté mohla mateřská školka nahlásit hygienikům, že je u nich vše v pořádku. Výjimka tak nebyla nutná. Modernizace a oprava školky tím však nekončí. Budova by podle ředitelky potřebovala vyměnit okna a také zateplit, protože dochází k úniku energií.

Další úpravy

„V druhé fázi by měla vzniknout u školky přístavba, která by sloužila jako vstup pro zaměstnance. Počítáme i s bezbariérovými úpravami,“ dodala Benešová.

Na to se však doposud nepodařilo získat potřebné finanční prostředky.
Mateřinka o ně žádala z grantu, a přestože předložený projekt vyhověl všem kritériím a byl hodnocen jako druhý nejlepší, peníze nezískal. Na peníze naopak dosáhla mateřská školka v Kunžaku a ve Střížovicích.

Vedení školky ve Slavonicích je rozhodnuté hledat i jiné zdroje finančních prostředků na rekonstrukci.