Ve Slavonicích odstoupila jediná žena

Volná funkce

„Jsem výtvarnice a provozuji textilní dílnu, takže jsem hodně vytížená. Navíc nejsem politický člověk a myslím, že městu mohu prospět jinak,“ říká Krajčovičová.
Bohužel celou situaci zkomplikovalo to, že náhradník Hynek Blažek je zároveň vedoucím finančního odboru Městského úřadu ve Slavonicích. Došlo by tak ke střetu zájmů, proto hned rezignoval.

Další v pořadí na kandidátce Strany zelených je Josef Ondrák. Ani ten se však v zastupitelském křesle dlouho neohřál a asi po čtyřech dnech funkci opustil. „Podle informací, které máme, se pan Ondrák má z města odstěhovat. Nicméně jsme chtěli, aby se stal zastupitelem alespoň do doby, než skutečně ze Slavonic odejde,“ uvedl starosta Slavonic Luboš Kryzan.

Kocourkov?

Milan Balík. To je jméno člověka, který měl mandát získat právě po Josefu Ondrákovi. Vzhledem k tomu, že se však podle našich informací zdržuje v zahraničí, je pravděpodobné, že ani on nezasáhne 19. února příštího roku do jednání zastupitelstva. Úplně stejně je na tom Jana Lukšová, i ona se nachází mimo republiku, a tak s ní nemohou Zelení moc počítat.

„Jsme s nimi ve spojení a administrativně se to pokusíme vyřešit co nejdříve,“ říká za Stranu zelených Hynek Blažek.
Posledním jménem, které v souvislosti s uvolněným zastupitelským křeslem zaznělo, je Miroslava Nevrklová. Podle Blažka už je o celém problému zpravena a vypadá to, že se funkce ujme.