Stezka je určena hlavně rodinám s dětmi, městská část stezky se nachází v bezprostřední blízkosti sídliště, kde bydlí velký počet mladých rodin. Tomuto účelu je přizpůsobena i náplň informačních panelů, které obsahují také povídání žabáka Jindry vhodné již pro předškolní děti.
Ve snaze oživit městskou část stezky bylo v pátek na břehu rybníka v místě pod Kauflandem instalováno dětské herní zařízení firmy HUCK, takzvané Orlí hnízdo.
Tato sestava lanových prolézaček a laminátové skluzavky je určena pro děti od tří do šesti let a je osazena čtyřmi lavičkami, které společně tvoří volně přístupnou oddychovou zónu pro rodiče s dětmi.
V této souvislosti byla vydána propagační skládačka „Jindřichovým Hradcem na kole a pěšky“, která obsahuje podrobný popis Jindrovy naučné stezky a má za cíl přilákat do Jindřichova Hradce i turisty, kteří zdejší prostředí neznají.
Na tento projekt byl v rámci Grantového programu akčního plánu programu rozvoje Jihočeského kraje, rozvoj infrastuktury podporující šetrnou turistiku poskytnut grant Krajským úřadem Jihočeského kraje ve výši 280 000,- Kč.