Okolo osmé už začali přicházet první soutěžící. Většina jich byla nahlášena předem, ale přece jen se pár „hříšníků“, kteří se hlásili až na místě našlo. Do začátku závodu se tedy sešlo 23 soutěžících.
Většinou přišli závodníky doprovodit i rodinní příslušníci a kamarádi, takže lidiček bylo více a někteří to přišli se svými pejsky jen okouknout. Doufáme, že ti, co se letos neodvážili přihlásit, neboť přesně nevěděli, co je na 1. ročníku branného závodu čeká, se příští rok zúčastní a užijí si s námi pěkný den.

Závod prověřil psa i jeho pána

Ke startu se postupně se svými páníčky připravil 1 anglický kokršpaněl, 1 hovawart, 1 kolie, 1 border kolie, 1 jorkšírský teriér, 1 malý knírač, 1 louisianský leopardí pes, 1 špic, 1 pražský krysařík, 1 belgický ovčák malinois, 3 němečtí ovčáci a 10 kříženců.
Přesně v 9:00 vystartoval první závodník. Trasa zhruba 3 kilometry dlouhá byla značena barevnými fáborky a křídovými šipkami, přesto pár závodníků se malinko zatoulalo, ale nakonec se všichni zvládli vrátit sami a nebylo nutné vyslat pátrací četu. Na trase čekali na závodníky tři stanoviště s úkoly, od klasické poslušnosti po zkoušky obratnosti pejska i páníčka. Po návratu zpět na cvičák musel lidský soutěžící vypracovat vědomostní test z psí oblasti, který připravila i sama oceňovala chovatelská stanice Kotrčův mlýn. Pak musel ještě pejsek absolvovat dráhu s různými překážkami.
Někomu se na trati vedlo lépe to, jinému zase něco jiného, ale výkony všech byli obdivuhodné a všichni závodníci závod dokončili a doufáme, že se při něm i dobře bavili.
Všichni účastníci byli odměněni za odvahu a sportovní chování balíčkem psích dobrot, dalšími cenami a diplomem za účast na akci od pořadatelů KK Strmilov a útulku Malý Jeníkov.
Nejvíce nás potěšilo umístění dvanáctileté Inky s NO Ciprou na krásném 3. místě a jak je vidět, i mladí závodníci šli do závodu naplno a v konkurenci dospělých měli šanci na skvělé výsledky.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem účastníkům i jejich doprovodům, za krásnou a pohodovou atmosféru, za sportovní výkony a také sponzorům této akce, díky nimž si každý odnesl alespoň malou pozornost a má na dnešní den doufejme nejen hezké vzpomínky, ale i památku.