Záznamy z kamer také pomohly i policii při řešení dopravní nehody, kdy auto srazilo na přechodu dítě a podobně.
„Je znát, že sezona v centru byla daleko klidnější, než jindy. Ale některé nešvary se tak jen vytlačily a přesunuly více k okraji,“ říká starosta.
Ve Studené momentálně funguje šest kamerových ok. Tři jsou na náměstí a mají v zorném úhlu prostory před radnicí, policejním oddělením a přechod přes náměstí. Další trojice bodů je na křižovatce na Telč a dohlédne na autobusové nádraží, cestu na horní Pole a park.
„Kamery reagují na pohyb, který se začne zaznamenávat. To usnadňuje i zpětnou orientaci v záznamu. Do našeho systému má přístup i policie,“ vysvětluje starosta s tím, že ale rozhodně nikdo celé dny nesení u obrazovky a nesleduje, co se děje. Záznam slouží hlavně ke zpětnému dohledávání aktérů případů a podobně.
„Do budoucna ještě uvažujeme o rozšíření kamer před školu a nové nákupní středisko. A dále také ke sběrnému dvoru, kde se jednak ztrácí železo a navíc tam také mimo otevírací hodiny lidé svážejí odpad, který tam nepatří,“ dodal starosta. Investice ale bude zřejmě aktuální až v příštím roce.