Škola získala dotaci 22 100 euro. Tento projekt byl jeden z nejnáročnějších, které škola zpracovala, a to jak s ohledem na časovou a organizační náročnost, tak i s ohledem na finanční aspekty projektu. Přestože škola získala dotaci, bylo pro realizaci projektu nutné zajistit dofinancování.
Cílem projektu byla odborná činnost a zároveň i poznávání života norských studentů, způsob výuky v zahraničí a také motivace našich žáků pro další studium cizích jazyků. Přínosem projektu pak byla i možnost samostatně vycestovat do zahraničí a dokázat se orientovat v situacích, které nás mohou běžně potkat. To vše přispívá ke zvýšení sebevědomí studentů.

Odborná činnost zahrnovala monitoring pohybu vody v krajině v České republice a v Norsku. Při této práci nastaly určité problémy v souvislosti se severským počasím a hloubkou půdního horizontu. Odborná příprava včetně materiálního vybavení byla zajištěna zaměstnanci SOU rybářského a externím spolupracovníkem z Akademie věd ČR v Českých Budějovicích.
O účast v projektu byl ze strany studentů velký zájem. Výběrem byla vytvořena skupina dvanácti studentů SOU rybářského a dvou studentů partnerské Střední rybářské školy Vodňany. Skupinu doprovázel pedagogický doprovod.

Studenti se po příletu věnovali hlavně odborné náplni projektu. Kromě instalace tenzometrů a hydrologických měření, která byla ohrožena nepříznivým počasím a množstvím sněhu, absolvovali několik exkurzí a zajímavých návštěv odborných pracovišť.

Návštěva u Světa

Spolupráce s norskou školou přinesla mnoho zajímavého a vytvořila se i nová přátelství. Proto naše škola dlouho neváhala a pozvala norské studenty a jejich vyučující také k nám do Třeboně, kde pro ně byl již připraven zajímavý program.

Nejdůležitějším dnem byla prezentace ze strany norských studentů, ve které nás seznámili se životem Laponců. Navíc si všichni mohli prohlédnout laponský stan a národní laponský kroj. Mimořádným zážitkem pro přítomné byla ochutnávka uzeného lososa a maso ze sušeného losa a soba.
Celý projekt byl ukázkou zahraniční spolupráce a zájmu o život a poznávání mezi studenty různých národů. Střední odborné učiliště rybářské totiž poskytuje studentům možnost výměnných pobytů nejen v rybářsky atraktivním Norsku, ale i Francii, Polsku a na Slovensku. Ani jazyková bariéra, ani velká vzdálenost nebrání vzájemné spolupráci a přátelství.