V Dačicích a Třeboni lidé už nebudou muset běhat od úřadu k úřadu

Komunitní správní centrum by mělo vzniknout v Dačicích v domech, které se nacházejí mezi budovou radnice na Palackého náměstí a městským kulturním střediskem. „Město už tyto budovy koupilo a máme v plánu, že sem po rekonstrukci přestěhujeme úředníky, kteří zatím sídlí v prostorách Starého zámku,“ vysvětlil místostarosta Dačic Pavel Habr.

Radnice by se tak mohla v budoucnu s opraveným úřadem propojit. Lidé by tak mohli vyřídit svoje záležitosti na jednom místě. Počítá se i s tím, že prostor bude přístupný i pro občany na vozíčku.
Rekonstrukcí projde i zmiňované kulturní středisko. Přestavba zřejmě čeká zdejší výčep, vzniknou zde i jednací sály a zlepšit by se mělo i sezení pro diváky či návštěvníky plesů.

„V současné době připravujeme projektovou dokumentaci, abychom mohli požádat o peníze z Regionálního operačního programu," dodal Habr.
Také v Třeboni by měl být do budoucna městský úřad spolu s dalšími institucemi pod jednou střechou, a to v areálu bývalých kasáren. Již byla odsouhlasena firma Stavební porada, se kterou má město dobré zkušenosti již se zajišťováním technické přípravy rozsáhlých úprav Bertiných lázní a Aurory, která se postará o technickou dokumentaci.

Jak říká místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz, podle předběžného harmonogramu by se mělo začít v kasárnách stavět v květnu příštího roku.
„V prvním sledu se vymění střechy, okna a provede se rekonstrukce elektroinstalace,“ zmínil Mráz.
Po dokončení by se sem měl přestěhovat městský úřad, dále zde vznikne pracoviště finančního úřadu a dalších institucí včetně úřadu práce.

Lenka Novotná, Miroslava Kolářová