Lampiónový průvod a Helloweenský rej v Českých Velenicích provázela soutěž

V hojném počtu jsme se sešli v Českých Velenicích, na tradičním místě před Safírem. Do té správné nálady nás svým úvodním vystoupením dostal žonglér, komediant, klaun a kejklíř Vojta Vrtek. Po jeho vystoupení obdržely rozskotačené, nedočkavé děti drobné sladkosti. Krásné medaile z výtvarné dílny při KD Beseda získal každý, kdo si přinesl lampión, či přišel převlečený za ducha.

A pak již následoval zlatý hřeb celého našeho setkání, lampiónový průvod. Trošičku nervozity, aby opravdu každý lampiónek honem svítil a mohlo se vyrazit. Několik hlídek městské a státní policie z Českých Velenic i Suchdola nad Lužnicí dohlíželo na bezpečnost celé akce, takže průvod bez problémů absolvoval trasu ulicemi města i kaštanovou alejí. Po návratu se všichni opět shromáždili před Safírem a Vojta Vrtek předvedl kterak v jeho podání vypadá ohnivé žonglování. Myslím, že to byl zážitek nejen pro děti, ale určitě i rodiče a prarodiče se měli na co dívat.
Letos poprvé byla jako součást akce vyhlášena soutěž „O nejkrásnější podzimní strašidýlko“. Děti průběžně nosily své výtvory do městské knihovny, kde byla všechna dílka pečlivě označena jménem a věkem tvůrce. Vrcholem programu a zároveň i příjemnou tečkou bylo vyhodnocení „tajemnou porotou“ vítězného strašidýlka. Nejvíce zaujalo strašidýlko, které se jmenuje „Dubáček“ a jeho tvůrkyní je desetiletá Nikola Filipová. Oceněni za snahu byli samozřejmě všichni soutěžící zajímavými cenami.

Ještě ten večer navštívilo mnoho děti i dospěláků výstavu a všichni nadšeně obdivovali výtvory malých „umělců“. To, že se výstava líbí, že se dětem povedly opravdu krásná strašidýlka, nám vnuklo nápad udělat z téhle výstavy tradici i do příštích let.