Včera zavítal k posádce v Jindřichově Hradci náčelník generálního štábu Vlastimil Picek

Jeho komunikační manažerka Mira Třebická sdělila, že se jednalo o dlouhodobě naplánovanou pracovní návštěvu vojenské posádky, kterých náčelník generálního štábu dělá nespočet každý měsíc.
„Nejde o rušení posádek, ale o transformaci, která je nutná kvůli snížení armádního rozpočtu. Generál se k transformaci armády a praporů nebude vyjadřovat, dokud je neprojedná ve výboru pro obranu a bezpečnost Parlamentu České republiky, bezpečnostní radě státu a vládě, což by se mělo stát do konce září,“ uvedla včera v jindřichohradeckých kasárnách komunikační manažerka Třebická.
Již v pondělí ministryně obrany Vlasta Parkanová představila prezidentovi Václavu Klausovi novou koncepci transformace armády, která reaguje na snížení rozpočtu.

Foto: Deník/ Lenka Novotná

Jindřichohradecký 153. záchranný prapor dnes patří k významným zaměstnavatelům pro město a okolí.
V jeho akčním rádiu jsou navíc i obě jaderné elektrárny, tedy Temelín a Dukovany. Záchranáři se osvědčili při pomoci civilnímu obyvatelstvu při ničivých povodních jak v roce 1997 na severní Moravě, poté na Rychnovsku, tak i v roce 2002, kdy byla zasažena značná část území státu.
V současné době prochází modernizací i samotná kasárna. „Dělá se plynofikace a v rámci technických norem musejí mít všechny budovy zateplenou fasádu a mění se okna,“ sdělil mluvčí praporu Karel Mochar.