Pětičlenná družstva záchranářů změřila své síly a prověřila svou profesionalitu

Čekal je dvoudenní maraton náročných úkolů. První den záchranáři strávili na stanovištích na lezecké stěně, u vyprošťování osob z havarovaného auta a ze závalu a dále na Jindřišské pískárně, kde zachraňovali tonoucího člověka z vody.
„Následoval noční přesun na střelnici v Lomech a ráno pokračovali v plnění disciplín při záchraně osob na horolezeckém trenažéru a poté se přesunuli do Lásenice a na raftu splouvali Nežárku. Zde ještě museli absolvovat několik úkolů na lanové dráze a podobně. Na začátku a konci soutěže museli zvládnout ještě zátěžový test, který prověřil jejich psychickou odolnost po dvoudenní námaze,“ sdělila mluvčí 153. záchranného praporu v J. Hradci Hana Přerovská.
Právě o osudu záchranných praporů se nyní diskutuje napříč politickým spektrem. Místní obyvatelstvo je však toho názoru, že by se stavy záchranářů neměly snižovat, neboť jim jejich přítomnost dodává větší pocit bezpečí.

V konečném pořadí se na prvním místě umístilo družstvo 156. záchranného praporu z Olomouce. Druzí byli záchranáři z Hlučína a třetí družstvo z Bučovic. Vojáci jindřichohradekého záchranného praporu se celkově umístili na čtvrtém místě. Pátý byl prapor z Kutné Hory a krok s profesionály drželi i šestí ženisté z Bechyně.