Školy přichystaly zajímavý program

Připomněla také, že do všech jindřichohradeckých základních škol je zápis ve stejný den, tedy ve čtvrtek 31. ledna, a to od 14 do 17.30 hodin.
Rodiče by neměli zapomenout na rodný list dítěte a také na svůj občanský průkaz. Co by ale měli zvládnout děti?
„Měly by být hlavně samostatné. Možná se někomu zdá, že je to banalita, ale je důležité, aby se například umělo dítě samo obléknout. Důležitá je také správná artikulace. Předškolák by také měl znát své jméno a příjmení nebo například barvy,“ vysvětlila ředitelka Základní školy v Jarošově nad Nežárkou Martina Plášilová.

Tady se mohou děti 29. ledna těšit na netradiční zápis, při kterém je bude provázet Sněhurka a sedm trpaslíků v režii žáků školy.
S postavičkami z Večerníčkovy pohádkové předškoličky se mohou setkat už dnes od 16 hodin děti z Lomnice nad Lužnicí. Tento projekt bude děti zábavnou formou seznamovat s prostředím školy až do června. S pohádkovými bytostmi se setkají i u samotného zápisu 4. února.
Zkouška znalostí a dovedností čeká i na sto dětí z mateřských škol v Dačicích i místních částech. Na březen pro rodiče navíc připravili program Hurá, půjdu do školy! „Přednostně bude pro rodiče s dětmi, které měly odklad. Společně budeme dělat různá cvičení a hry, které poslouží jako nácvik dovedností potřebných do školy,“ vysvětlila ředitelka dačických mateřinek Hana Švarcová.