Minoritní akcionář se podvodně vydával za jediného vlastníka akcií

Poškozená společnost, která má část akcií Lesostaveb, hodlá podat trestní oznámení.

Podkladem pro protiprávní jednání byl podle tiskové zprávy notářský zápis o rozhodnutí jejího údajně jediného akcionáře pořízený na základě nepravdivých údajů Luďka Kučery. Ten se jako zástupce firmy NEXCO LTD., podle tvrzení holandské investiční společnosti Linked Investments B.V. – jednoho z minoritních akcionářů společnosti Lesostavby, dopustil podvodu při pořizování notářského zápisu o změnách v orgánech společnosti. A to když se prohlásil za jejího jediného akcionáře, ač musel vědět o existenci nejméně jednoho sta dalších akcionářů.
„V souladu s tímto podvodem získaným dokumentem pak zanesl Krajský rejstříkový soud v Brně změny do obchodního rejstříku. Právní zástupce holandského investora podá na Kučeru trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a zásahu do cizích práv,“ píše se dále ve zprávě s tím, že by se tento krok měl uskutečnit dnes.
„Celá akce se zřejmě odehrála podle scénáře inspirovaného skupinou kolem soudce Berky, kterému padla za oběť řada firem včetně Union banky,“ tvrdí ředitel Linked Investments B.V., která byla Kučerovým jednáním přímo poškozena, Radko Kaska.
„Očekávám, že české orgány činné v trestním řízení nekompromisně zakročí tak, aby byla co nejdříve zjednána náprava protiprávního stavu a aby nebylo nutné přikročit k mezinárodní arbitrážní žalobě pro porušení dvoustranné dohody o vzájemné ochraně investic mezi Českou republikou a Nizozemským královstvím, jako v případě CME v kauze TV Nova,“ dodal Kaska.
Vyjádření vedení firmy Lesostavby Třeboň se redakci Deníku včera nepodařilo získat.