Městu citelně chybí odtahová služba. Zatím se však nenašel žádný podnikatelský subjekt, který by ji chtěl provozovat.

Stejnou otázku vznesl v rámci interpelací na posledním zasedání městského zastupitelstva i zastupitel Pavel Körner, když se ptal zejména na pravomoci městské i státní policie v podobných případech.
„Je to klasická ukázka toho, jak se někteří lidé chovají,“ uvedl starosta Karel Matoušek s vysvětlením, že vůz měl údajně poruchu, posádka vozu jej tlačila a na nábřeží jí došly síly . . .
Strážníci tedy dali na vůz botičku, ale majitel mezi tím zmizel. Jak starosta dále dodal, kamera umístěná na křižovatce U kovárny do prostoru protilehlého Nonstopu nevidí, čehož mnohdy využívají i návštěvníci zmíněného zařízení.
„Problém je i v tom, že nemáme odtahovou službu, i když město o její zřízení stálo. Zatím se však nenašel jediný podnikatelský subjekt, který by ji chtěl provozovat,“ uvedl Matoušek.
Vysvětlil, že důvodem nezájmu podnikatelů o tuto službu je navíc potřeba pořízení videozáznamu o stavu vozidla před odtahem, aby nemohlo dojít k pochybnostem o jeho poškození během manévru, a také zajištění vhodného hlídané prostoru, kam by byla odtažená auta umístěna.
K výše zmíněnému případu pak starosta dodal, že podle informací městské policie si po zaplacení pokuty automobil vyzvedl otec mladého řidiče, který jej na nábřeží opustil.