Sportovně – zábavná soutěž o nejrychlejšího běžce po 153 schodech má letos ještě jednu velmi „těžkou“ disciplínu navíc

„V této soutěži jde o to, aby závodník co nejrychleji vyběhl 153 schodů městské vyhlídkové věže. Účastníci jsou rozděleni do pěti kategorií, a to zvlášť dívky a chlapci do 15 let, mládež do 25 let, dospělí nad 25 let a senioři nad 35 let,“ řekla za muzeum pracovnice pro styk s veřejností Pavla Míchalová.
Letošní desátý ročník se uskuteční tuto sobotu od devíti hodin. Prezentace závodníků začíná ještě o půl hodiny dříve.
„Letos se mohou diváci těšit na novou disciplínu. Je to běh v drátěné košili, která sama o sobě váží okolo dvanácti kilogramů. Součástí akce bude i šermířské vystoupení, které sehrají podle scénáře, jenž napsal Karel Sláma z Kardašovy Řečice, šermířské skupiny Páni z Hradce a Stvol. Jedná se o historický příběh z první poloviny 17. století, kdy byl pod touto věží zavražděn Burian Celerin Bramhauzský,“ informovala Míchalová.
Na celkového vítěze čeká putovní pohár ředitele muzea. Poháry vyrobené na zakázku v keramické dílně Romany Hulíkové obdrží i vítězové jednotlivých kategorií a pro účastníky závodu je připraven dárek.
Nejrychlejšího času v historii soutěže zatím dosáhl Martin Stukbauer z Jindřichova Hradce, který hned na prvním ročníku soutěže v roce 1998 vyběhl na věž v rekordním času 40.70 sekundy.