Každý obchodník má na výprodeje a slevové akce vlastní recepturu. Kdo chce výhodně nakoupit, musí se sám informovat na příslušné prodejně.

„My zatím ještě o slevách neuvažujeme. Prodej námi nabízeného zboží je výborný a snížením cen bychom byli sami proti sobě. Maximálně dochází ke snížení cen za rekreační pobyty, které také zajišťujeme, a to vzhledem k současnému špatnému počasí,“ informoval nájemce Sportovního centra v Třeboni Vilém Klaboch. Zde počítají se snížením cen nejdříve koncem srpna. Ani některé obchodní řetězce nemají přímo sezonní výprodeje.

„V této chvíli máme cenově výrazný výprodej. Kromě zboží letního charakteru jde ale i o výprodej nadbytečných skladových zásob,“ řekl manažer velkoprodejny Hypernova v Jindřichově Hradci Petr Masopust.

Kromě sezonního zboží se tak objeví na letácích i lyže a další výrobky. V současné době zaznamenává velký rozmach i cykloturistika.

„Naši zákazníci mají nyní možnost zakoupit si za snížené ceny jak jízdní kola, tak i cyklo oblečení a různé doplňky, které jsou potřebné pro tento druh sportovního či rekreačního využití,“ sdělil spolumajitel jindřichohradecké sportovní prodejny a servisu Martin Kubíček.

Jinak řeší situaci se slevami i prodejny potřeb pro zahrádkáře.

„V současné době máme akční ceny na rostlinný materiál. Výhodně se tedy dají zakoupit různé sazenice rostlin a stromky nebo keře,“ informoval majitel zahradního centra Filip Klíma.

Ke snížení cen zahradního nábytku a dalšího zboží letního charakteru dojde v této zahrádkářské velkoprodejně v průběhu měsíce září.

I prodejny se zahradní technikou nabízejí sezonní slevy. Jak nám sdělil majitel jindřichohradecké provozovny Jaroslav Čekal, dají se nyní levně koupit travní sekačky, vyžínače i plotostřihy.