Dana Kuchtová má představu o pomoci škole, která musí zaplatit nemalé odškodné. Mluvit o ní zatím nechce.

Obec se s žádostí o pomoc obracela jak na Jihočeský kraj, tak i na ministerstvo školství. Zda ministryně obci pomůže, se rozhodne v těchto dnech, neboť Dana Kuchtová míří na jednání s představiteli obce do Cizkrajova.
„Hlavním cílem návštěvy Dany Kuchtové je osobní seznámení se s danou situací a chce také posbírat informace,“ uvedl poradce ministryně školství Dušan Lužný.
Kromě setkání se starostou obce Vítem Krušinou bude Dana Kuchtová také hovořit soukromě s rodiči postiženého chlapce. „Paní ministryně chce Němcovi navštívit i jako matka a navíc se zatím nikdo z ministerstva rodině neomluvil,“ dodal Lužný. Podle jeho slov přijede Kuchtová s určitou představou řešení situace, ale hovořit o ní do setkání s představiteli obce nechce.
„Především bychom byli rádi, aby ministerstvo k problému jasně vyjádřilo. Chtěli bychom se bavit o konkrétní částce, která by škole mohla pomoct,“ řekl starosta Cizkrajova Vít Krušina.
V současné době už právní zástupce školy obdržel rozsudek, který tak nabyl právní moci. Škola tedy musí odškodné uhradit do tří dnů.