Lůžkové oddělení chirurgie nebude tři týdny fungovat. Důvodem jsou opravy klimatizace a dalších sítí. Ambulance zůstane v provozu.

„Jedná se pouze o lůžkovou část oddělení. Ambulance bude samozřejmě v provozu. Občané se nemají čeho obávat, navíc je o tom budeme ještě včas informovat i prostřednictvím dačického zpravodaje. Radnice přislíbila, že text zveřejní,“ vysvětlil ředitel nemocnice Martin Tvarůžek.
Hlavním důvodem dočasného přerušení provozu je zlepšení komfortu oddělení. Jde hlavně o technické opravy počítačových sítí a také změny napojení komponentů v klimatizaci. Navíc se zároveň vyřeší i problémy s letními dovolenými zdravotnického personálu příslušného oddělení.
„Jedná se o dlouhodobě plánované úpravy a počítali jsme s tím i při stanovování harmonogramu operačních zákroků,“ řekl Tvarůžek.
Podle jeho slov není pravda, že by chtěli oddělení úplně uzavřít. Přestože se dlouhodobě potýkají s nedostatkem lékařů, podařilo se nemocnici získat chirurga – traumatologa. Ten by měl na oddělení nastoupit na začátku srpna.
Zdravotnické zařízení trápí spíš starosti s lékárnou, která sídlí v areálu nemocnice. Zde totiž podal výpověď vedoucí lékárník.
„Intenzivně se snažíme najít náhradu. Jednáme i o možném pronájmu s řetězci, které provozují sítě lékáren, smlouva by se mohla podepsat už v příštích týdnech. Děláme vše proto, aby lékárna fungovala dále,“ uvedl Tvarůžek.